Plojhar

Svátek matek

Druhá květnová neděle patří našim maminkám. Je to oslava mateřství, která má své kořeny už ve starověku. Nejedná se pouze o český svátek, ale maminky oslavují po celém světě. Děti vyrábějí dárečky, přáníčka, skládají básničky a i dospělí chodí maminkám přát s květinou a dárkem. Už ve starověkém Řecku vzdávali poctu ženám jakožto dárkyním života, oslavovala se plodnost. Pravidelnost a mezinárodní význam získal svátek ve 20. století na počest Anny Reevers, která celoživotně vedla boj za práva matek. V roce 1907 prezident USA Woodrow Wilson vyhlásil oficiální oslavu Dne matek, která se pravidelně koná o 2. květnové neděli. V České republice se začal svátek slavit až v roce 1923 na popud Alice Masarykové, za dob komunismu byl vytlačen MDŽ, ale po roce 1989 se oslavy Dne matek opět vrátily.

Popřejte svým maminkám a darujte jim krásné dárečky jako poděkování, že Vám daly život, vychovaly Vás a s láskou a péčí se o Vás staraly.

Nevíte, co mamince ke svátku popřát? Jaký typ dárků jí vžene slzy a lásku do očí? Vykouzlí ďolíčky ve tvářích?

Vyrobte vlastní přáníčka z barevných kvalitních papírů s různými dekoracemi od razítek po samolepky se srdíčky, napište láskyplný vzkaz, poděkování a darujte dárek přímo od srdce. Nechte se inspirovat širokým sortimentem Papírnictví Plojhar.

 

 

Notebook Make Notes

Notebook Make Notes

Peněženka Fedon

Peněženka Fedon

Penál MakeNotes

Penál MakeNotes

Roller Parker Royal Urban Premium Dark Purple CT

Roller Parker Royal Urban Premium Dark Purple CT

Parker Royal Urban Premium Dark Purple CT - kuličková tužka

Parker Royal Urban Premium Dark Purple CT – kuličková tužka

Obal na brýle MakeNotes

Obal na brýle MakeNotes

Modelovací hmota Beton, 500 g

Modelovací hmota Beton, 500 g

Dárková krabička

Dárková krabička

Comments are closed.